Minden harmadik nő valamilyen medencefenék diszfunkcióval éli az életét. Ezeknek a nőknek közel 100%-a soha nem hallott még arról, hogy mi a kapcsolat a lábfej és a medencefenék állapota között.
Van, akinek azt mondták, hogy ❌“Ez ebben a korban normális”, ❌“Szülés után mi mást vár?”, de nem tájékoztatták őket azokról az alapvető összefüggésekről, amik a testet olyan csodálatossá teszik és ami a kulcs lehetne a problémáik hosszútávú megoldásában.
🦶 Két egyszerű gyakorlatot írok most le, amin keresztül ha nem is elsőre, de idővel meg lehet érezni az összefüggést a lábfej és a medencefenék között:
✅ Állásban a lábfejünket gördítsük a külső lábélünkre, majd vissza a belsőre.
🦶 Ennél a gyakorlatnál megfigyelhetjük, hogy csak a lábfejünk mozgatásával kiváltjuk a boka, térd, combcsont mozgását is. A combjainkat pedig nem tudjuk izoláltan mozgatni anélkül, hogy a medencefenék ne legyen érintett. Így kapcsolódik össze a lábfej és a medencefenék.
✅ Elég a lábfejet csak egy kicsit megfeszíteni, például a lábujjakat behajlítani ahhoz, hogy érezzük a medencefenékre gyakorolt hatást.
🦶 Ha nem is elsőre, de idővel, a testtudatosság növelésével meg lehet ezt tapasztalni.
🏃♀️ De a lábfej funkciója messze túlmutat a lábujjak összeszorításán és a boka stabilizálásán. A lábfejünk az egész testünk alappillére. Reggelente lábra állunk, sétálunk, egyensúlyozunk, sportolunk, mindent a lábfejünk segítségével. A lábfejünk egészsége alapjaiban határozza meg a medencefenék és az egész testünk egészségét is.
Comentarios